Masáže

(V současné době masáže neprovozuji, ale třeba se  k nim ještě někdy vrátím...kdo ví?)

 • Shiatsu

  Původně japonská masážní a zdraví zlepšující metoda, provádí se vleže na zemi na masážní matraci  přes oblečení. Při masáži se působí na celé tělo a používají se techniky jako hnětení, protahování, vytřásání, rotace v kloubech, hlazení, přikládání rukou a tlak prsty či jinými částmi těla (koleny, lokty) na akupresurní body a dráhy. Tím se zlepšuje tok energie v meridiánech, tedy i v celém těle. Může pomoci k odstranění bolesti, únavy, k tonizaci či uvolnění organismu, k zklidnění psychiky a emoční úlevě.

 • Reflexní masáž chodidla 
  Promasírování, uvolnění chodidla a tlak palci na jednotlivé reflexní plošky na chodidle příznivě působí na lidské zdraví, na jednotlivé orgány nebo části lidského těla. Masáž se může provádět jemně i na hranici bolesti, v obou případech navodí příjemný pocit v nohou i celém těle. Mačkáním reflexních plošek se zlepšuje fungování celého organismu

 • Lymfatická masáž (manuální lymfodrenáž) 

  Cyklus několika (obvykle 4-7) masáží opakujících se po 2 – 7 dnech, při nichž se postupně, jemnými tahy a kroužky, odvádí lymfa z celého těla. Lymfa je předávána do žilního řečiště a zplodiny a toxické látky v ní obsažené jsou vyčištěny ledvinami a odvedeny z těla ven. Při lymfodrenáži je třeba zvýšit příjem tekutin, neboť tekutiny jsou ve zvýšené míře též z těla vylučovány. Masáž má čistící účinky, zlepšuje imunitu, zmírňuje otoky, podporuje tvorbu bílých krvinek, pomáhá při únavě, celulitě, při oslabení organismu. Je vhodná při jarních čistících kúrách i jiných detoxikacích, před plánovaným těhotenstvím nebo kdykoli chceme náš organismus podpořit a udělat mu dobře.

 • Olejová masáž

  Klasická masáž zad, šíje, beder, rukou i nohou prováděná se zvláštní péčí a za použití vonných olejů. Délka, rozsah a intenzita dle domluvy.
          Ceny mých služeb najdete v ceníku.

Při práci někdy používám též ladičky (=fonoforéza) a prohřívací tyčinky (=tygrování);
ladičky nebo prohřívací tyčinky  se přikládají na bolavá místa, na akupresurní body a dráhy)